Sport

Gjendet trupi i pajetë i James Dean

Trupi i ish-s ulmuesit të Halifax dhe Chorley, James Dean është gjetur pas një kërkimi të gjatë që zgjati katër ditë, ka konfirmuar Policia e Lancashire. Lojtari 35-vjeçar u z hduk në zonën Oswaldtwistle, e cila është në jug-lindje të Blackburn, natën e së mërkurës. Komuniteti lokal u bashkua për të kërkuar ish-sulmuesin dhe një trup që i përshtatet profilit të tij u gjet të dielën pasdite.

Një deklaratë e lëshuar nga Policia e Lancashire thotë: “Policia që kërkon një burrë të zhdukur ka gjetur me të vërtetë një trup”. “James Dean u pa për herë të fundit në zonën Orchard Drive të Oswaldtwistle rreth mesnatës të së mërkurës (5 maj)”. “Pas hetimeve të gjera të policisë, një trup u gjet në zonën e Rrugës së Mullirit të Moskës rreth orës 2:25 pasdite sot (e diel, 9 maj)”.

“Ndërsa trupi ende nuk është identifikuar zyrtarisht, ai besohet të jetë Z. Dean. Familja e tij është informuar dhe mendimet tona janë me ta në këtë kohë”. “Vdekja nuk po trajtohet si e dyshimtë dhe një ekzaminim pas v dekjes do të zhvillohet në kohën e duhur. “Ne do të dëshironim të falënderonim të gjithë ata që ndihmuan gjatë kërkimit të James”, thuhet në njoftimin e policisë lokale.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: