Sport

Gjirokastra në zi, ndàhet nga jeta ish-kapiteni i Luftëtarit

Futbollist gjirokastrit dhe ai shqiptar në zi. Odise Grabova, ish-kapiten i Luftëtarit në vitet ’80-’90, është ndarë nga jeta në mënyrë të papritur ditën e sotme.

Një atak kardiak i ka marrë jetën në moshën 58-vjeçare një prej emrave të shquar të futbollit gjirokastrit, i cili gjithë karrierën e tij ia kushtoi skuadrës së qytetit të tij, Luftëtarit. Vlora News i shpreh ngushëllimet familjarëve dhe miqve të Grabovës si dhe të gjithë sportdashësve gjirokastritë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: