fbpx
Sport

Haaland mori 12 kg masë muskulore për 15 muaj

Erling Haaland vazhdon të shënojë dhe të jetë protagonist në mediat ndërkombëtare. Super sulmuesi që po shkëlqen te Borussia Dortmund e ka menaxhuar në mënyrën më të mirë rritjen e tij, duke bërë një punë fantastike me trajnerin personal Borre Steenslid. Ai mori masën e nevojshme muskulore në një hapësirë të vogël kohore. Haaland kishte një fizik të hollë adoleshenti, por trupi i tij pësoi shumë shpejt një shpërthim muskulor.

“Fiziku i tij i përgjigjet mjaft mirë stërvitjeve, sepse a përfitime gjenetike. Mori 12 kile masë muskulore në 15 muaj. E pabesueshme! Ishte e nevojshme, sepse u rrit 20 centimetra në një kohë të shpejt. Duhet të rinisnim punën nga e para. Konsumonte një pjatë të madhe me ushqim”, deklaroi ish-shoku i tij te Molde dhe tani trajneri personal i sulmuesit norvegjez.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button