Sport

I paharruari ,legjenda Petro Ruci! Ti sot do festoje 64 vjetorin e lindjes

I paharruari ,i madhi Petro! Ti sot do festoje 64 vjetorin e lindjes, lindi në Vlorë në  3 mars 1957.

Unë do të kujtoj gjithmonë sepse si vëlla i madh me mirëprite e përkrahe kur vetëm 18 vjec hyra në familjen e madhe Flamurtar. Vëllai dhe miku im Petro. Ne mblidhemi ,festojmë e gëzojmë së bashku,por ta dish se je aty mes nesh përherë me shakatë dhe historitë e tua.

Vendlindja: Vlorë, më 16.3.1957 Ndarë nga jeta ne Korrik 2009 Karriera si futbollist: 1975-1990 Roli në skuadër: Mbrojtës i djathtë Numri në fanellë: 2 Ndeshje të zhvilluara me Flamurtarin: 327 Gola të shënuar: 26 Ndeshje me ekipin kombëtar: 8 Ndeshje ndërkombëtare me Flamurtarin: 24 Ndeshjet e tij më të bukura me Flamurtarin: Flamurtari-Barcelona 09.12, 1987 (1-0) R.F.GJ-Sghqipëri më 20.11.1983 (2-1), Flamurtari-Partizani (2-1), 8.2.1985 finale e Kupës. I paharruar Petro Ruci!Të paharruar të mëdhenjtë e “Flamurtarit”!  I shpreh ngushëllimet më të sinqerta dhe familjes së tij. Nga Saimir Haxhiu

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: