Sport

I papërsëritshmi Florian Marku, e mund boksierin ukrainas dhe shpallet kampion

Florian Marku ka shkruar historinë. Boksieri shqiptar ka fituar titullin ndërkombëtar IBF në peshat e mesme. Marku boksoi 10 raunde me boksierin ukrainas, Maxim Prodan, teksa asnjëri nuk arriti të nokautonte tjetrin. Kështu me vendim të ndarë, Florian Marku e fitoi këtë meç. Dy gjyqtarë i dhanë pikët Markut, kurse njëri Prodanit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: