fbpx
Sport

I prenë këmbët pas infektimit nga covid, ndàhet nga jeta ish-futbollisti i njohur

Një lajm i tri.shtë ka ardhur mëngjesin e sotëm për botën e sportit. Ish-futbollisti i Interit, Bolonjës, Napolit dhe Pistoiese vdiq këtë mëngjes në një spital në Milano në moshën 71-vjeçare.

Kujtojmë që në muajin nëntor ai i shtuar në spital pasi rezultoi pozitiv me COV.ID-19. Mirëpo gjatë qëndrimit në spital mjekët konstatuan një përkeqë.im të pato.logjive të mëparshme dhe ai u vendos përpara një sfide mjaft të vështirë. Duhet të pranonte ose t’i prisnin këmbët dhe të jetonte, ose të vdiste. Sporti në zi/ I prenë këmbët pas infe.ktimit nga CO.VID-19,

“Kur mjekët më thanë:’Z. Bellugi ke një orë kohë për të vendosur’- këmbët e mia ishin të zeza deri në ijë, ‘Dëshiron të jetosh apo të vd.esësh? Sepse nëse dëshiron të jetosh duhet të presim këmbët’- Unë menjëherë thashë se doja të jetoja, nuk doja të vd.isja.”, rrëfente ai pas operacionit të vështirë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close