Sport

Ibracadabra feston sot 40-vjetorin e lindjes, akoma sundon fushën

Sot feston ditëlindjen e 40-të legjenda e futbollit, Zlatan Ibrahimovic. Suedezi pavarësisht moshës vazhdon të shkëlqejë në fushë, duke treguar në çdo ndeshje që ai nuk pyet për moshën.

Sulmuesi aktualisht është lojtar i Milanit, por gjatë karrierës së tij ai ka luajtur për Malmo, për të kaluar në Ajax, prej ku kaloi më pas në Juventus, Inter, Barcelona, Milan, PSG, Man Utd, LA Galaxy. Deri tani, ai ka zhvilluar 954 ndeshje, teksa ka shënuar 565 gola, duke fituar 31 trofe në proces. Ibracadabra ka realizuar gol në çdo vit që nga 1999-ta dhe ka realizuar po ashtu në çdo minutë të ndeshjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: