Sport

Interi bën detyrën ndaj Empolit, Roma rigjen fitoren kundër Cagliarit

Interi rikthehet te fitoret në Seria A. Zikaltërit pa Inzaghin e pezulluar në stol, arritën të merrnin maksimumin në transfertën me Empolin e shqiptarëve ku Bajrami dhe Ismajli ishin titullar, por pa lënë shumë gjurmë. Në pjesën e parë ishte D’Ambrosio i dha avantazhin Interit me kokë në 34-t ndërsa në të dytën dalja me të kuq e Ricci lehtësoi fitoren e miqve që dyfishuan me Dimarcon në minutën e 67-të. Roma mori një fitore të rëndësishme me përmbysje 2-1 në transfertën me Cagliarin ku Ibanez dhe Pellegrini zhvlerësuan golin e Pavolettit për vendasit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: