Sport

Interi nuk di të gabojë, i falet dopietës së Correas ndaj Udineses

Interi nuk ka ndërmend të ndalet në Seria A duke arritur fitoren e radhës. Skuadra zikaltër mundi pastë 2-0 në shtëpi Udinesen. Ekipi i Inzaghit vuajti jo pak, teksa rezultatin do ta zhbllokonte vetëm në minutën e 60-të.

Pas një aksioni të bukur personal, Joachin Correa arriti që të finalizonte aksionin në mënyrën më të mirë të mundshme, duke ngritur peshë tifozët vendas.

8 minuta më pas sulmuesi argjentinas shënoi dhe golin e dytë me një goditje të bukur në hyrje të zonës. Me këtë fitore Interi ngjitet në kuotën e 24 pikëve, 4 më pak se Napoli dhe Milani.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close