Sport

Juventusi ofron 4 milionë euro për huazimin e zëvendësuesit të Vlahoviç

Trajneri Masimiliano Alegri nuk kërkon që të heqë dorë nga Alvaro Morata, të cilin edhe pas ardhjes së Angel di Marias dhe në pritje të rikuperimit të Federiko Kiezës, e do spanjollin jo vetëm për të pasur një alternativë të rolit “alla Manxukiç”, por në të njëjtën kohë edhe faktin se 29- vjeçari mund të jetë zgjidhja edhe si zëvendës Vlahoviç.

Dhe ndërsa ditët kalojnë, te Juventusi vazhdojnë që të mendojnë planin për ta rikthyer sërish në Torino, me ofertën e fundit që është formuluar dje: 4 milionë euro për huazimin 1-vjeçar, pagesën e plotë të rrogës së lojtarit dhe të drejtë blerjeje verën e ardhshme për 20 milionë euro. Pritet përgjigjja nga “Colchoneros”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close