Sport

KUJDES, pamje të rënda/ E tme.rrshme, lojtari bie pa ndjenja pas go.ditjes bru.tale

Një episod i rëndë është regjistruar në kampionatin e futsallit në Brazil. Protagonist janë bërë dy futbollistët e Corinthians dhe Intelli de San Carlos, me Daniel Batelha që “ngatërroi” disiplinën, duke goditur me shkelm kundërshtarin e tij, Fernandinho.

Episod që solli në vëmendjen lëvizjet në karate dhe në Oktagon, me Fernandinho që ra në dysheme pa ndjenja.

U desh ndërhyrja e stafit mjekësor që Fernandinhos t’i rikthehej vetëdija. Pas ndihmës së parë, ai u dërgua në spitalin më të afërt për kontroll më të specializuar. Mediat braziliane e kanë cilësuar faullin si më të keqin e shekullit të 21-të. Kartoni për Daniel ishte i kuq, por tifozë të shumtë shpresojnë që masat ndaj tij të jenë akoma dhe më të ashpra.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: