Sport

Kuqezinjtë nuk e harrojnë heroin Arjan Sala

Një histori aq e dhimbshme por heroike si ajo e Arjan Salës nuk ka mbetur edhe jashtë kombëtares shqiptare. Lojtarët kanë vendosur t’i dedikojnë heroit që shpëtoi jetë njerëzit 2 ditë më parë në një qendër tregtare, një fanellë të reklamuar gjatë nxemjes që kryen përpara një ndeshjeje kaq të rëndësishme me Anglinë.

Një veprim për t’u vlerësuar ajo e lojtarëve kuqezi të cilët nderuan trimërinë, vlerat dhe heorizmin e një të riu që sakrifikoi veten, më e pakta që mund të bëhen në emër të një heroi të vërtetë si Arjan Sala. Bravo kuqezinjve!

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: