fbpx
Sport

La Liga mund rifillojë më 8 qershor

Kampionati elitar i futbollit spanjoll mund të rifillojë më 8 qershor. Qeveria e Spanjës në një konferencë të mbajtur sot (e shtunë), ka bërë të ditur se La Ligas do t’i lejohet vazhdimi i kampionatit nga 8 qershori, përcjell lajmi.net.“La Liga mund të rifillojë më 8 qershor”, ka deklaruar kryeministri i Spanjës, Pedro Sanchez.

La Liga do të bëhet liga e dytë e madhe që rikthehet pas Bundesligës, e cila tashmë ka rifilluar kampionatin. Në Spanjë, sezoni është ndërprerë pas xhiros së 27-të, dhe kanë edhe 11 xhiro për t’u luajtur, me Barcelonën që kryeson me 58 pikë, dy më shumë se Real Madrid.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button