Sport

Lajm i mirë për Juventusin para finales me Interin, rikuperohet mesfushori

Juventus mund të buzëqeshë. Manuel Locatelli ka hedhur pas shpine dëmtimin dhe është bashkuar me grupin. Sipas asaj që shkruajnë mediet, mesfushori do të jetë nën dispozicionin e trajnerit Allegrit për ndeshjen e finales së Kupës së Italisë,  e programuar për datën 11 maj, ndaj Interit.

Kështu, tekniku do të ketë në dispozicion edhe një tjetër një lojtar cilësor. 24 vjeçari Locatelli ka luajtur 29 takime në Serie A këtë sezon, ku ka shënuar 3 gola dhe ka dhënë pasin e fundit 3 herë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close