Sport

Lazio përmbys Rennes, Arsenali fiton me “poker” (Video)

Lazio ka arritur një fitore shumë të rëndësishme 2-1 me përmby. sje ndaj Rennes. Skuadra franceze do të kalonte e para në avantazh në minutën e 55-të, me Jeremy Morel, cili befasoi Strakoshën me një goditje me kokë.Inzaghi reagon duke hedhur në fushë Sergej Milinkovic-Savic dhe Immobile. Mesfushori serb do të shënonte një gol të bukur në minutën e 63-të, ndërkohë që në të 75-ën do të shërbente asistin për sulmuesin italian, i cili nuk falë në zonë.Në duelet e mbrëmjes, Arsenali mposhti 4-0 Standard Liege. Gabriel Martinelli shënoi dy gla për 3 minuta në startin e ndeshjes, ndërkohë që emrat në listën e shënuesve i shkruan edhe Willock dhe Ceballos

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: