fbpx
Sport

Liverpool mposht Arsenalin dhe arrin vendin e parë

Liverpool ka mposhtur me rezultatin 3-1 Arsenalin në ndeshjen e cila ishte e vlefshme për javën e 3 të Premier Leagues. Miqtë kaluan të parët në avantazh me anë të Lakazet në minutën e 25 teksa vetëm pas tre minutash Mane do të barazonte dhe në minutën e 34 Robertson shënon golin e epërsisë për ekipin e tij.

Në pjesën e dytë do të kishte vend edhe për një gol të Diogo Jota në minutën e 88-ë duke vulosur takimin. Liverpool është në kuotën e nëntë pikëve pas 3 ndeshjesh, po aq sa Leicester dhe Everton, ndërsa Arsenal ka 6 pikë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button