Sport

Merr fund aventura në Itali, Interi “dëbon” Eriksenin nga skuadra

E ardhmja e Christian Eriksen në Itali merr fund. Sport Bible shkruan se Interi ka vendosur që të largojë Eriksen nga skuadra, nëse ai do vazhdojë të mbajë në zemër aparatin që e ndihmon. Kujtojmë se danezi luftoi me jetën, në ndeshjen e parë të Euro2020, Danimarkë- Finlandë. Numri 10 ra përtokë, teksa për 30 minuta, ai nuk u përmend, duke sjellë panik në fushë. Ka qenë gruaja e tij dhe reagimet e saj që përloti të gjithë.

Ajo mendoi se bashkëshorti i saj kishte vdekur, por ka qenë Kjaer që e ka qetësuar. U desh masazhi kardiak nga mjekët, që e sollën në jetë, por duke e larguar përkohësisht nga fusha.Eriksen bëri një ndërhyrje në zemër, duke vendosur një apparat që do mbajë nën kontroll gjendjen e tij. Por pikërisht ky apparat do e mbajë atë larg Italisë, pasi ky vend nuk pranon lojtarët me këtë problem.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: