Sport

Merr fund dilema Elton Cale,futbollisti planifikohet titullar që në ndeshjen me Partizanin

Braziliani qe sezonin e kaluar ishte pjese e Kukesit,ju bashkua Flamurtarit gjate merkatos se veres,por deri me tani nuk ka arritur dot te luaje per shkak te pretendimin nga Kukesi se futboloisti kishte nenshkruar nje kontrate me keta te fundit.

Por duket se tashme fale nje marreveshje mes Kukesit dhe Flamurtrait,lojtarit i eshte dhene drita jeshile per te zbritur ne fushe qe kete te premte me fanelen e Flamurtrait. Vete lojtari eshte dukur qarte mjaft entuziat qe me ne fund pas nje kalvari kater mujor tashme do te zbrese ne fushe dhe do te luaje.

“I kenaqur qe do te luaje dhe me ne fund eshte zgjidhur gjithcka ,pasi kishte nje ngerç qe me pengonte dhe kjo eshte dicka e mire qe me ne fund do te jem gati per te luajtur”.

“Titullar apo jo ndaj Partizanit. Kete e vendos traineri” -komenton Kale, “Dhe nese shenoj, e rendesishme te fitoje Flamurtari,jam ketu per te ndihmuar skuadren”.

Flamurtari dhe Partizani luajne te premten ne oren 18 ne Vlore dhe traineri Ilir Daja ka tashme nje force me shume ne fushen e lojes si braziliani Elton Kale,ndersa do te vijoje te mungoje per shkak demtimi Danilo Alvesh.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close