Sport

Messi: Kam fituar gjithçka në karrierë, s’më ka mbetur asnjë merak

Lionel Messi e kompletoi karrierën e tij në fund të vitit që shkoi duke e fituar Kupën e Botës, që ishte trofeu i vetëm që mungonte në vitrinat e tij.

Ylli argjentinas i udhëhoqi “Albiceleste” drejt triumfit në “Katar 2022”, duke ua mbyllur kështu gojën kritikëve. E pasi e kompletoi kabinetin e tij me kupa, me 7 Topa të Artë, 4 Liga të Kampionëve, 1 Copa America dhe 1 Kupë të Botës, Messit nuk i mbetet më asnjë merak.

“Kam fituar gjithçka në karrierën time, si në aspektin individual, ashtu edhe në atë ekipor. Do ta mbylli karrierën në mënyrë unike. Nuk e kam imagjinuar kurrë që kjo do të më ndodhte mua kur e pata filluar karrierën. Dhe, ta arrija një gjë të tillë në këtë moment të karrierës ishte gjëja më e mirë. Nuk kam asnjë merak, nuk mund të kërkoj më shumë. Ne e fituam Copa American në vitin 2021 dhe më pas Botërorin, s’ka mbetur asgjë pa u fituar”, deklaroi Messi.

Ish-futbollisti i Barcelonës është favorit për ta fituar edhe Topin e Artë, të tetin në karrierë. 35 vjeçari konsiderohet si futbollisti më i mirë në histori.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close