Sport

Messit i luten të pensionohet në Barcelonë

Ish-futbolllisti argjentinas Juan Roman Riquelme paralajmëron se ylli argjentinas mund të rikthehet një ditë në Kataloni për ta mbyllur karrierën Lionel Messi është lutur që një ditë të kthehet në Barcelonë. Ish-futbollisti argjentinas, Juan Roman Riquelme zbulon se ylli argjentinas mund të mos e ketë përfunduar lidhjen e dashurisë me gjigantin katalunas.

Sipas tij, Messit i është sugjeruar që ta fitojë Ligën e Kampionëve me Paris Saint-Germainin dhe të pensionohet në Barcelonë. Gjashtë herë fituesi i Topit të Artë e kaloi pjesën më të madhe të karrierës në “Camp Nou. Por, u largua aty për shkak të vështirësive financiare të klubit katalunas. Ai iu bashkua PSG-së si lojtar i lirë pasi i kishte përfunduar kontrata me Barçën.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: