fbpx
Sport

Milani “tërbon” Mourinhon, kërkon gladiatorin afrikan të mbrojtjes

Milani duke parë se ka pësuar shumë gola këtë sezon synon që të përforcojë repartin e mbrojtjes me emra cilësor. Emri më i ri që po lakohet nga drejtuesit e klubit kuqezi është Serge Aurier i Tottenhamit.

Lojtari nga Bregu i Fildisht është një nga futbollistë ku Jose Mourinho i beson shumë pasi që prej ardhjes së trajnerit portugez afrikani ka luajtur rregullisht. Milan mund ta përdorë në këtë transfertë edhe sulmuesin, Krzysztof Piatek.

Spërs kanë shprehur interes për sulmuesin 24 vjeçar dhe janë lidhur me një afrim të polakut pas dëmtimit të Harry Kane.Football.london shkruan se Piatek do të hyjë në këto bisedime mes të dy klubeve, në mënyrë që të “zbusë” disi çmimin e Aurier. Sipas mediave angleze Tottenham e vlerëson mbrojtësin jo më pak se 25 milionë Euro.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button