Sport

Milot Rashica shkëlqen në Turqi, shënon golin e parë me fanellën e Gallatasarait

Shqiptari i Kosovës Milot Rashica ka shkëlqyer dje me fanellën e Gallatasarait. Në minutën e 88′ të sfidës Rashica shënoi golin e tij të parë në kampionat.

Ekipi i tij fitoi me rezultatin 4-0 kundër Giresunspor.

Rikujtojmë që futbollisti u transferua këtë verë te klubi i Gallatasarait, ku po lufton për një vend si titullar i përhershëm. Ai gjithashtu është pjesë e Kosovës dhe vazhdon të jetë një nga të preferuarit e tifozëve “dardanë”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close