Sport

Miqësorja/ Shqipëria kapitullon ndaj Italisë

Shqipëria është mposhtur 1-3  nga Italia në miqësoren e zhvilluar në stadiumin “Air Albania”.

Kuqezinjtë zhvilluan përgjithësisht një ndeshje të mirë, kur dy traversa për pak sa nuk përfunduan në rrjetë.

Kombëtarja e nisi mjaft mirë sfidën teksa gjeti golin me Ismajlin i cili realizoi me kokë në minutën e 16′.

Por vetëm katër minuta zgjati avantazhi pasi Di Lorenzo realizoi lehtësisht brenda zonës.

Pesë minuta më vonë, italanët shënuan sërish këtë herë me sulmuesin e Freiburg, Grigo.

Në pjesën e dytë ishte sërish Grifo ai që realizoi dhe golin e 3-të.

Ndërkohë, më 19 nëntor Shqipëria luan një tjetër miqësore këtë herë ndaj Armenisë.

SHQIPËRI-ITALI 1-3
16′ Ismajli / 20 Di Lorenco, 25′, 64′ Grifo

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close