Sport

Ndahet nga jeta në moshën 67-vjeçare ish trajneri i njohur i ekipit të femrave të Flamurtarit

Një lajm i trisht për sportin vlonjat. Eshtë ndar nga jeta në moshën 67 vjecare në një nga klinikat e njohura italiane mjeshtri gjimnastikës shqiptare dhe trajneri njohur i ekipit të femrave të Flamurtarit në vitet 1980-1990 Kostaq Gerveni. Një gjimanast i niveleve të larta në vitet 1968-1980.

Një trajner plotë vlera që për më shumë se një dekad i dha emër ekipit të femrave të Flamurtarit. Qytetar me vlera për Vlorën dhe shoqërin. Homazhet dhe cermonia e lamtumirës zhvillohen në Vlorë, nesër në ora 11.00.  Lamtumir miku im i mirë dhe i paharruar Kici Gerveni! Nga gazetari sportive Moisi Dalipaj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: