Sport

Ndahet nga jeta në moshen 67-vjecare ish-volejbollisti i Flamurtarit Agron Rrapushi

Nga Mojsi Dalipi, Të nderuar miq. Eshtë ndarë nga jeta në moshen 67 vjecare ish-volejbollisti i Flamurtarit Agron Rrapushi. Gone bën pjesë në plejaden e suksesshme të volejbollit vlonjatë të viteve 1970-1985 ku së bashku me Rasim Rasimin, Shpend Gabranin, Lad Sadushin, Ylli Lulushin, Myfit Brahimin, Genc Halilin e të tjerë e lartësuan volejbollin vlonjat. Përpara kohe u largove nga kjo jetë i miri, i urti, i qytetëruari Agron Rapushi.

Nuk e fitove dot ndeshjen me sëmundjen, por ke fituar respektin e të gjitheve si një sportist dhe vlonjat qe nuk do harrohesh. Sot kam një mik më pak, Gone i paharruar por kam një arsye më shumë si mik i vjetër për ta pasur të veshtire t’ju then lamtumirë. Të qofte dheu i lehtë miku im Gone Rapushi. E paharruar jeta, vlerat dhe qytetaria juaj.

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: