Sport

Ndërpritet ndeshja Brazil – Argjentinë, mësoni përse…

Ndeshja kualifikuese mes Brazilit dhe Argjentinës për Kupën e Botës 2022 në Amerikën Jugore është ndërprerë deri në një vendim të radhës, pasi autoritetet braziliane u futën në fushë.

Autoritetet shëndetësore të Brazilit dhe policia u futën dhe fushë dhe i morën katër futbollistë argjentinas, Lo Celso, Buendia, Romero dhe Emi Martinez, të cilët akuzohen se i shkëlqen rregullat e karantinimit në Brazil. Pas pak më shumë…

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: