Sport

Ndeshje që vlen Evropën, Milan ‘përgatit forcat’ për të mundur Cagliarin

Një përballje mjaft delikate është ajo mes Milan dhe Cagliarit mbrëmjen e kësaj të diele. Kuqezinjtë e Piolit do të tentojnë me çdo kusht fitoren, që do të thotë kualifikim në Champions League.

Aktualisht Milan ndodhet në vendin e tretë me 75 pikë, po aq sa Juventusi, i cili ka një ndeshje më shumë.

Napoli ndodhet në vendin e 5-ë me 73 pikë, ndërsa ditën e sotme do të udhëtojë drejt Firences, në transfertën e vështirë ndaj Fiorentinës.

Sakaq, Milan po tenton me çdo kusht kualifikimin në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve, kompeticion ky që ka marrë pjesë për herë të fundit në sezonin 2013/ 2014.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: