Sport

Në koma prej 10 ditësh pas nokautit, boksieri rus humb jetën

Një lajm tronditës vjen nga bota e boksit. Boksieri rus, Arrest Sahakyan ka ndërruar jetë, 10 ditë pasi ra në koma nga një nokaut që pësoi gjatë një ndeshje. Sahakyan ra në koma pas sfidës ndaj Igor Semernin, i cili e nokautoi dhe e la në gjendje të rëndë shëndetësore.

Ai nokaut doli të ishte fatal për jetën e tij. Boksieri armeno-rus qëndroi në koma për 10 ditë, para se të njoftohej për vdekjen e tij. Gjatë karrierës së tij, boksieri zhvilloi 9 ndeshje duke fituar gjashtë nga to.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close