Sport

Negociata me PSG, Interi i “rrënuar” financiarisht

Interi ka nisur negociatat me PSG për Achraf Hakimi. Francezët me ngul, e kërkojnë marokienin, gjithashtu Interi ka nevojë për para për të rregulluar bilancet financiare, që prej kohësh janë negative dhe rrezikojnë të ardhmen e klubit.

Mediat italiane shkruajnë se Interi kërkon 70 milionë euro ndërsa PSG ofron vetëm 60 milionë euro. Por, mund të gjendet një e mesme. Mësohet se lojtari nuk është kundër marrëveshjes, që do ketë mundësi të kalojë në një klub me pretendime shumë më të mëdha dhe të provojë të fitojë Champions.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: