Sport

Neymari e krahason Verrattin me Xavin dhe Iniestan

Ylli i Paris Saint-Germain, Neymar e ka quajtur bashkëlojtarin e tij, Verrattin si gjeni dhe e ka krahasuar me dy ish-bashkëlojtarët, Xavin dhe Iniestan. Ai veçoi dy lojtarë të PSG-së që e kanë befasuar atë më së shumti, Mbappe dhe Verratti.

“Mbappe është i ri, i shpejtë, lojtar i madh. E dija se Verratti ishte lojtar i jashtëzakonshëm, por nuk e dija se është kaq spektakolar.

Një gjeni. Ai është njëri nga mesfushorët më të mire që kam luajtur, së bashku me Xavin dhe Iniestan”, u shpreh Neymar. Verratti nuk ka luajtur kurrë në Serie A pasi iu bashkua PSG-së në vitin 2012 pasi fitoi promovimin nga Serie B me Pescaran.

28-vjeçari ka nëntë gola në 353 paraqitje me gjigantët e Ligue 1 dhe kontrata e tij në Parc des Princes skadon në qershor të vitit 2024. Ai bëri debutimin e tij me Italinë në gusht 2012 në një miqësore të humbur 2-1 kundër Anglisë. Ai ka 48 paraqitje dhe tre gola me ekipin kombëtar të Italisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: