Sport

Një hap larg titullit pas 11 vitesh, festa e lojtarëve të Interit

Interi është një hap larg drejt titullit. Në katër ndeshje zikaltërve u mbetet të grumbullojnë vetëm 1 pikë për t’u shpallur kampionë të “Serisë A” italiane. Faqja zyrtare e Interit postoi një video pas fitores me Crotonen kulojtarët dhe stafi teknik, shihen duke festuar.

Ajo që të bën përshtypje është entuziazmi i madh i Antonio Contes, i cili ka mbyllur gojën e kritikëve të fillimi sezonit kur askush nuk besonte se zikaltrit mund të shpalleshin kampion të Serisë A. Më poshtë pamjet nga festa në dhomat e zhveshjes:

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: