Sport

Nuk dëshiron të jetë lojtari i dytë, Haaland do të refuzojë Real Madridin

Erling Haaland është një nga lojtarët më të kërkuar në merkato, e padyshim që për të siguruar shërbimet e norvegjezit  secila skuadër do t’i duhet ti sigurojë shumëçka. Ylli i Dortmund është pranë nënshkrimit me Real Madridit, me galaktikët që po synojnë të nisin një projekt gjigand nga sezoni i ardhshëm, mirëpo asgjë nuk do të jetë e lehtë. Nëse Madridi nënshkruan fillimisht me Mbappe, arritja e një marrëveshje me Haaland do jetë e pamundur sepse ai nuk dëshiron të jetë lojtari i dytë më i rëndësishëm në klub dhe me shumë gjasa do të refuzojë sipas Marca. Ky lajm gëzon klubet e Premier League, pasi në garë për të janë edhe Manchester City, Liverpooli dhe Chelsea. /abcnews.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: