Sport

Nuk po gjen më hapësira te Çelsi, Milani nis nga puna për afrimin e mesfushorit të “Bluve”

Ruben Loftus-Çik nuk është më i lumtur te Çelsi, pasi nuk po merr më minutat që i nevojiten dhe për këtë arsye i ka shprehur drejtuesve haptazi dëshirën për t’u larguar.

Duket se dhe këta të fundit pajtohen me këtë ide dhe janë të gatshëm të dëgjojnë çdo ofertë që vjen drejt mesfushorit anglez.

Siç bëjnë me dije mediat angleze, interes për të ka shfaqur Milani. Kuqezinjtë e shohin 27-vjeçarin si një alternativë të duhur për në mesfushë dhe janë gati të negociojnë për një huazim të mundshëm.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close