Sport

Oriku rikthehet ne shtëpi. Orikumi pritet ta inagurojë fushën e re në ndeshjen me Apoloninë javën e ardhshme

Oriku rikthehet ne shtepi. Pas javesh duke luajtur thuajse ne transferte tashme ekipi i futbollit do te luaje dhe stervitet ne fushen e vet, thuajse i perfunduar edhe shtrimi i tapetit te ti, ndersa skuadra ka nisur stervitjet ne Orikum ku deri me tani ishte e detyruar te shtegtonte.

Orikumi pritet ta inaguroje fushen e re ne ndeshjen me Apolonine javen e ardhshme teksa kete te shtune luan ne Lezhe.

Administratori i Orikut Muharrem Jazoj è ka cilesuar nje lajm shume te mire kete fakt pasi tashme skuadra rikthehet me ne fund ne shtepi.

Nje investim qe do te inagurohet javen tjeter. Administratori Jazoj ka theksuar edhe objektivin per skuadren qe eshte qendrimi ne kategorine e pare per kete sezon.

Rikthimi ne shtepi eshte nje lajm i shkelqyer edhe per trainerin Arlind Rustemi i cili tashme stervitet me ekipin ne fushe te rikonstruktuar. Rustemi eshte ndal edhe tek ndeshja me Beselidhjen ku sipas tij Oriku do te kerkoje maksimumin.

Oriku ka 7 pike ne renditje dhe ka bere nje paraqitje te mire por me rikthimin ne fushe te vet do te kete edhe mbeshtetjen e publikut te shumte.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close