Sport

Pak ditë na ndajnë nga “El Clasico” e parë e këtij viti

Tashmë datat janë zyrtarizuar për Superkupën e Spanjës. Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid dhe Athletic Bilbao do të garojnë për këtë trofe.

El Clasico e parë e vitit 2022 mes Real Madridit dhe Barcelonës do të jetë të mërkurën, më 12 janar, në orën 20:00 në Arabinë Saudite.

Gjysmëfinalja tjetër do të jetë ajo mes Atletico Madridit dhe Athletic Bilbaos që zhvillohet një ditë më vonë. Ndërsa, finalja e Superkupës spanjolle do të zhvillohet me datë 16 janar me fillim nga ora 19:30.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close