Sport

Paqueta tenton driblimin spektakolar, gjyqtarja franceze e ndëshkon me karton të verdhë (VIDEO)

Brazilianët shquhen për teknikën e tyre brilante në futboll, teksa shpesh herë janë bërë edhe viral në rrjetet sociale. Lucas Paqueta së fundmi ka tentuar të bëjë një veprim shumë të bukur, por për fatin e tij të keq mbrojtësi e kuptoi.

Bëhet fjalë për duelin e djeshëm mes Lyon dhe Troyes, teksa vendasit ishin në avantazh komod 3-1. Në fundin e ndeshjes Paqueta u mundua që të ngrinte topin mbi kokën e kundërshtarit, por ai e devijoi në rivënie anësore.

Gjyqtarja Stephanie Frapart e konsideroi si veprim tallës për kundërshtarin dhe vendosi që ta ndëshkonte brazilianin me karton të verdhë. Neymar ka reaguar për këtë rast duke thënë se “joga bonito (futbolli i bukur)” po vdes

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: