fbpx
Sport

Personaliteti i vitit në Angli, Lewis Hamilton e mbyll i dyti

Personaliteti i vitit në Angli është zgjedhur! Fitues i këtij çmimi prestigjioz, që jepet çdo fundviti nga BBC, është Ben Stokes. Ky i fundit u shpall kampion bote në kriket me kombëtaren e Anglisë dhe është votuar si personaliteti i vitit.

Në vend të dytë, e mbyll kampioni i Formula 1, Lewis Hamilton. Piloti britanik fitoi titullin e gjashtë kampion bote në 10 vite, duke bërë një sezon të shkëlqyer.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button