Sport

Pique mund të mungojë në “El Clasico”

Qendërmbrojtësi i Barcelonës, Gerard Pique mund të mungojë në ndeshjen ndaj Real Madridit në La Liga. Shërimi i Pique nuk po shkon aq shpejt sa ishte planifikuar në ditët e fundit dhe kjo ka alarmuar klubin katalunas.

Ai ende nuk ka qenë në gjendje të përfundojë një sesion të plotë me grupin. Ndeshja “El Clasico” zhvillohet të shtunën dhe do të jetë përcaktuese për titullin kampion. Prej ndeshjes gjysmëfinale në Copa Del Rey ndaj Sevillas, Gerard Pique nuk është paraqitur më për Barcelonën.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: