Sport

Policia ka prova të forta për të mbajtur në burg Dani Alves

Dani Alves, aktualisht në burg për ngacmim seksual në Barcelonë gjatë një mbrëmjeje fundviti në një klub nate, përbën lajm gjithmonë e më shumë gjatë ditëve të fundit. Ai është akuzuar nga një 23-vjeçare që deklaron se ngacmimi ndodhi pa dëshirën e saj në tualetin e lokalit.

Sipas asaj që raporton “El Periodico”, një nga agjentët e thirrur nga vajza, e ka filmuar pa dashje me kamerën e trupit gjithë rrëfimin e saj, ndërsa mësohet se policia ka prova të forta kundër Dani Alves. Edhe pse mbrojtësi e ka mohuar praninë e tij në klub gjatë 30 dhjetorit, disa gjurmë gishtash e “kryqëzojnë”.

Këto prova vërtetojnë akuzën zyrtare dhe hedhin poshtë pretendimet e lojtarit 39-vjeçar të skuadrës meksikane të Pumas. Por pyetja që lind është se pse Dani Alves fluturoi drejt Spanjës për të dëshmuar kur mund të evitonte prangosjen? Mediat zbulojnë se agjentët u treguan të kujdesshëm duke ia minimizuar rëndësinë e situatës dhe menjëherë pas mbërritjes në prokurori ku dha dëshminë, atij iu vendosën prangat.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close