fbpx
Sport

Prapaskena në Spanjë, Ronaldo nuk e donte Messin te Juventusi

Në ditët kur Messi shprehur dëshirën për t’u larguar nga Barcelona dhe kur dukej se gjithçka kishte marrë fund mes tyre, Juventusi mendoi për të formuar një dyshe të frikshme me Cristiano Ronaldon. Sipas “diariogol.com”, bardhezinjtë menduan që të shisnin Dybala, De Ligt dhe Alex Sandron për të financuar afrimin e argjentinasit. Gjithsesi Cr7 e refuzoi diçka të tillë.

Një skenar që dukej i pamundur, por që në fakt mund të kishte ndodhur realisht. Do të ishte një dyshe jashtëtokësorësh, që përtej asaj që do të jepnin në fushën e lojës, do të ishte një marketing i shkëlqyer në këtë periudhë krizë që ka mbërthyer klubet.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button