Sport

Qerimaj mbyll garën e tij, renditet i pari në baterinë B

Një tjetër sportist i Shqipërisë në Lojërat Olimpike ka përfunduar garën e tij. Erkand Qerimaj u ngjit mëngjesin e sotëm në pedanë dhe garoi në baterinë B. Një rezultat relativisht i mirë për shkodranin, i cili garoi në peshën deri në 81 kg. Qerimaj arriti ta fitojë baterinë e tij, duke u renditur në vendin e pestë.

Ai mundi të ngrejë 338 kg në total. Në orët në vijim do të garojë edhe bateria A dhe më pas do të mësojmë renditjen finale dhe nëse Qerimaj ka ndonjë mundësi për medalje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: