Sport

Rama bën gjestin fantastik me Luiza Gegën, momenti kur i puth duart atletes kampione…

Atletja kampione e Europës, Luiza Gega është pritur sot në një ceremoni zyrtare të organizuar në ambientet e Kryeministrisë.
Atletja mbërriti në kryeministri me një makinë “Cadillac” të kuq, e shoqëruar nga dhjetra qytetarë. Aty e priti kryeministri Edi Rama i cili bëri një gjest fantastik pasi i puthi duart atletes shqiptare. Gega është pritur më pas në ambientet e brendshme të Kryeministrisë ku janë të pranishëm ministra dhe sportistë të njohur.
Luiza Gega fitoi medaljen e artë në garën 3000 metra pa pengesa duke u shpallur kampione e Europës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close