fbpx
Sport

Rama me kampionin nga Maqedonia: Do e shihni me flamurin e Shqipërisë në podiumin e Formula 1

Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto me të riun shqiptar nga Maqedonia, Lirim Zendeli, i cikli është shpallur fitues në Formula 4 e në Formula 3 dhe sezonin e ardhshëm garues në Formula 2.

Me një shënim në facebook, Rama shkruan se Zendeli do të garojë sezonin e ardhshëm në Formula 2, ndërsa thekson se “një ditë do ta shihni mbështjellë me flamurin e Shqipërisë në podiumin e fituesve të Formulës 1”

Postimi i plotë: Fiksojeni mirë këtë të voglin këtu dhe mbajeni mend, sepse një ditë do ta shihni mbështjellë me flamurin e Shqipërisë në podiumin e fituesve të Formulës 1

Ky është Lirim Zendeli, shqipe nga Maqedonia e Veriut, lindur në Gjermani, fitues në Formula 4 e në Formula 3 dhe sezonin e ardhshëm garues në Formula 2

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button