Sport

Ramos lajmëron largimin nga Reali

Historia e gjatë e dashurisë mes Sergio Ramos dhe Real Madrid është drejt fundit. Futbollistit po i skadon kontrata me gjigandët spanjollë, por tentativat e fundit për të gjetur një akord mes palëve, që mbrojtësi të qëndrojë në “Santiago Bernabeu”, nuk kanë dhënë përfundimin që pritej. Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez, i ka ofruar Ramosit një rinovim kontrate, por spanjolli ka refuzuar dhe ka lajmëruar largimin e tij në fund të sezonit.

Dhe sigurisht që për një futbollist të kalibrit të tij është e lehtë që skuadrat të vihen në radhë, duke nisur nga PSG-ja, por së fundmi është futur edhe Juventusi në lojë.

Mediat raportojnë se Sergio Ramos duket më tepër i joshur nga bardhezinjtë sesa nga parisienët për shkak të prestigjit të klubit, por edhe miqësisë së tij të ngushtë me Cristiano Ronaldon. Gjithashtu Juventusi duket se është më shumë se gati që t’i ofrojë Sergio Ramosit pagën aktuale që ai kërkon të ruajë, prej 11.7 milionë eurosh në sezon, plus një kontratë 3-vjeçare. Po ashtu, edhe futbollisti David Alaba ka konfirmuar se do të largohet nga Bayern Munchen këtë verë, megjithëse klubi i tij i ardhshëm mbetet ende i paqartë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close