Sport

Reagon Ibrahimovic: Në botën time nuk ka vend për raci.zëm

Ylli i AC Milanit, Zlatan Ibrahimovic ka reaguar pas përplasjes me ish bashkëlojtarin Romelu Lukaku. Thuhet se dje në përballjen Inter – Milan, suedezi e ofendoi në bazë racore belgun gjatë një përleshje. “Shko bëjë vodon tënde të m****, majmun i vogël”, thuhet se ishin fjalët e Ibrahimovicit.

Mirëpo, 39-vjeçari ka reaguar në Tëitter duke thënë se nuk di për racizëm dhe të gjithë janë të barabartë. “Në botën e Zlatan nuk ka vend për racizëm. Jemi në të njëjtën garë, jemi të barabartë. “Jemi të gjithë lojtarë, disa më të mirë se të tjetër”, shkroi ai.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close