fbpx
Sport

Real Madrid mposht Espanjolin dhe pret i qetë Barcelonën në mbrëmje

Real Madrid nuk bën hap fals dhe nuk e vuan aspak bashkëkryesimin e këtyre javëve me Barcelonën. Të besuarit e Zinedin Zidan kanë arritur të mposhtin Espanjolin në takimin e zhvilluar sot në drekë në “Santiago Bernabeu”. Rafael Varan shënoi golin e parë në minutën e 37-të, ndërsa Benzema vulosi rezultatin në të 79-ën. Nota e vetme negative e pasdites madrilene, ishte kartoni i kuq i Mendi në të 83-ën. Reali ngjitet në kuotën e 34 pikëve dhe pret i qetë përballjen Barcelona-Majorka për të mësuar në do jetë i vetëm në krye pas javës së 15-të.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button