Sport

Rrëzoi trajnerin Reja, mbrojtësi çek: I kërkoj falje, e pashë në momentin e fundit! (Video))

Trajneri i Kombëtares sonë, Edy Reja u rrëzua sërish edhe në miqësoren kundër Republikës Çeke. Kjo është hera e dytë që tekniku italian rrëzohet në dy ndeshjet e fundit, pas përplasjes nga kundërshtarët. Ndaj Çekisë, ishte Vladimir Coufal, i cili e përplasi Rejën. Pas ndeshjes ai i ka kërkuar falje strategut italian.

“Edhe njëherë unë i kërkoj falje trajnerit të Shqipërisë, Edi Rejës. E pashë në momentin e fundit dhe nuk mund ta ndaloja dot”, u shpreh Kufal. Shqipëria u mposht ditën e djeshme në miqësore nga Çekia me rezultatin 3-1.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close