fbpx
Sport

Sancho apo Haaland? Dortmund vendos se kë do të mbajë e kë do të shesë!

Duket se në merkaton e verës do të ketë lëvizje te Borussia Dortmund. Jadon Sancho dhe Erling Braut Haaland janë dy nga emrat më të përfolur në kohët e fundit dhe drejtuesit verdhezinjë do të duhet të vendosin për të ardhmen e tyre. Megjithatë, sipas raportmit të “Bild” ata e kanë një ide se çfarë do të bëjnë me yjet e tyre. Mësohet se gjermanët preferojnë të shesin anësorin anglez dhe të vazhdojnë të mbajnë në ekip një bomber si Haaland.

Klubet më të mëdha të Europës po monitorojnë me kujdes situatën e të dy lojtarëve, por mesa duket Dortmund është i vendosur për të mos e shitur norvegjezin.

Kujtojmë që për këtë të fundit më i interesuari ka qenë Real Madrid, ndërsa për Sanchon është Manchester United që e kërkon me ngulm.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close