Sport

Serie A josh Retegui, Igli Tare nis ofensivën, shihet si pasuesi i Immobiles

Mateo Retegui është njeri i momentit në radhët e përfaqësueses italiane. Përballë Maltës, sulmuesi realizoi golin e tij të dytë në dy ndeshje me fanellën “azzurre”. Retegui është një zbulim edhe për Serie A, ku tashmë është kthyer në një nga lojtarët më të kërkuar në tregun e transferimeve

Sipas Corriere dello Sport, 23-vjeçari pëlqehet shumë nga dy ekipe, Inter dhe Lazio.

Corriere

Nëse Lazio siguron një biletë për në Champions League sezonin e ri, Retegui mund të jetë përforcimi i madh, në sytë e Tares shihet si pasuesi ideal i Ciro Immobiles.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close