Sport

Shënoi 3 gola në një ndeshje, të gjithë sytë tek Manaj

Mediat spanjolle kanë ngritur në qiell performancën e shqiptarit Rei Manaj, në ndeshjen e një dite më parë. Ai shënoi 3 gola duke i dhënë kështu fitoren skuadrës. Në rrjetet sociale ka marrë shumë vlerësime, teksa shumë tifozë të Barcelonës nuk janë kursyer, duke e cilësuar lushnjarin më të mirë se Griezmann.

E përditshmja El Mundo Deportivo shkruan: “O’Rey Manaj”, , që përkthehet “Mbreti Manaj”. Po kështu e ka hapur ditën edhe AS. Nga ana tjetër, Diario Ole shkruan: Golat e Barcelonës pa Mesin, por me një ‘mbret’ të ri”. Kjo ndeshja i fali shumë famë dhe njohje shqiptarit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: